Codzienna praca z pacjentem za każdym razem na nowo uczy mnie, że każdy człowiek jest inny, a jego historia i doświadczenia mają olbrzymi wpływ na dolegliwości, które odczuwa. Pomagam pacjentom uporać się z dolegliwościami bólowymi, powrócić do sprawności po przebytych urazach, operacjach oraz przeciążeniach. Często są to dolegliwości które utrzymują się od wielu lat lub nie zostały poprawnie zdiagnozowane i leczone.

"Manus sapiens potens est", czyli ręka myśląca ma wielką moc. Słowa te dokładnie oddają, czym jest dla mnie praca fizjoterapeuty. Dolegliwości bólowe oraz zaburzenia trzewne jakich doświadczają pacjencji wymagają globalnego spojrzenia na człowieka. Tak samo jak każdy z nas posiada swoją unikalną historię życia, tak samo zaburzenie dające u rożnych osób takie same objawy, rozwija się w swój indywidualny sposób. Poznawanie tych dróg jest dla mnie wielką przygodą, która z każdym dniem staje się coraz bardziej wciągająca. Gdy byłem na studiach nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo wciągającą przygodą jest poznawanie budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała. Dziś czerpię wiedzę z licznych książek, badań naukowych i szkoleń oraz mogę weryfikować szeroką wiedzę w praktyce.

Im bardziej poznaje sposób w jaki funkcjonuje ciało człowieka, tym bardziej dostrzegam jak zawiły jest to temat oraz ile starych bądź nieaktualnych założeń obiegowo krąży w świadomości społeczeństwa. Zdobytą wiedzę przekuwam na praktykę, a swoimi spostrzeżeniami dziele się ze wszystkimi zainteresowanymi na blogu. Pragnę, by nie tylko moi pacjenci ale i wszyscy zainteresowani tematem zdrowia mogli zrozumieć w jaki sposób rozwijają się odczuwane przez nich dolegliwości, jaka jest ich przyczyna oraz jak sobie skutecznie z nimi radzić.

Na co dzień pracuję z pacjentami w gabinecie na terenie Lublina, a także prowadzę własną praktykę, która skupia się na pielęgnowaniu zdrowia w sposób naturalny. Tu piszę o swoich spostrzeżeniach oraz codziennych doświadczeniach w pracy z pacjentem, które pozwalają mi zrozumieć jak funkcjonuje organizm człowieka.

.