Zespoły bólowe kręgosłupa
Ból, uczucie sztywności oraz ograniczenie ruchu są dolegliwościami, które nękają ludzi w każdym wieku. Często towarzyszy im uczucie bólu i drętwienia biegnącego wzdłuż kończyny górnej lub dolnej. Odczucia te mogą pojawiać się zarówno w w spoczynku jak i podczas wszelakich czynności czy aktywności fizycznej.

Dzięki terapia manualnej moi pacjenci odczuwają ulgę zwykle już po pierwszym zabiegu i zgłaszają poprawę w dolegliwościach, które często utrzymywały się od wielu lat. Jednak pamiętajmy, że pozbycie się bólu powinno być pierwszym etapem leczenia, poprzedzone dokładną diagnostyką obrazową a po zakończeniu terapii uzupełnione codzienną profilaktyką.

Wypadki komunikacyjne
Czy byłeś uczestnikiem wypadku drogowego? Odczuwasz dolegliwości okolicy szyi i barków, drętwienie rąk lub bóle i zawroty głowy?

Wypadki drogowe są podstępnymi incydentami, ponieważ wiele dolegliwości nie pojawia się bezpośrednio po zdarzeniu. W pierwszej chwili poszkodowani często nie odczuwają żadnych problemów, które dopiero w ciągu kilku dni czy tygodni przybierają na sile.Urazy i przeciążenia sportowe
Uprawianie sportu niesie wiele korzyści dla zdrowia, zwykle jednak wiąże się z nadmierną eksploatacją organizmu, zwłaszcza narządu ruchu. Jeżeli regularnie trenujesz nie zapomnij by dać swojemu odpowiednią ilość czasu na regenerację gdyż zbyt obciążający trening łatwo może skończyć się kontuzją lub urazem.

Dzięki prowadzonej przeze mnie terapii manualnej uzupełnionej odpowiednimi ćwiczeniami pomogłem wielu sportowcom odzyskać pełnię sił i wrócić do treningów.Urazy ortopedyczne
Czy czujesz narastający od dłuższego czasu ból w stawach lub kręgosłupie? Czy wykonując jakąś pewną czynności poczułeś nagły, kłujący ból?

Odczucia te mogą świadczyć o rozwijającym się zwyrodnieniu w obrębie stawów lub w przypadku bólu nagłego o urazie jak zerwanie, złamanie czy skręcenie. Zwykle ma to miejsce podczas wykonywania aktywności fizycznej, treningu czy zwyczajnych czynności domowych – przenoszenia ciężkich przedmiotów, wieszania zasłonek, gwałtowna zmiana pozycji. Zdarzenie takie świadczy zwykle o rozwijającym się, długotrwałym procesie zwyrodnieniowym, który prowadził do osłabienia struktury aż do jej uszkodzenia.

Dzięki prowadzonej przeze mnie terapii manualnej pomagam moim pacjentom wrócić do pełni sił, pozbyć się bólu oraz odzyskać możliwie największą ruchomość w dotkniętym stawie a następnie utrzymać sprawność. Znaczna ulga zwykle odczuwana jest już po pierwszym zabiegu.

Przygotowanie do treningu
Chcesz zacząć trenować? Dawno nie wykonywałeś żadnej aktywności fizycznej i chcesz to zmienić?

Bieganie, jazda na rowerze czy rolkach, pływanie, tenis, wspinaczka czy sztuki walki są doskonała formą rekreacji, jednak osoby trenujące wyżej wymienione sporty muszą mięć świadomość ryzyka kontuzji.

W sporcie amatorskim zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze – ćwiczymy po to żeby osiągać lepsze wyniki, poprawić stan zdrowia oraz czuć się i wyglądać lepiej. Dlatego też odpowiednie przygotowanie do wysiłku jest niezbędne aby wrócić do pełni formy po długiej przerwie.Zespół cieśni nadgarstka i neuropatie obwodowe
Czy miewasz odczucie drętwienia rąk, mrowienia czy cierpnięcia rąk? Towarzyszy temu tępy ból lub osłabienie siły rąk i trudność w wykonywaniu czynności manualnych?

Powyższe dolegliwości są objawami grupy schorzeń nazywanych neuropatiami obwodowymi, czyli zaburzeń nerwów obwodowych. Najbardziej powszechną z pośród nich jest zespół cieśni nadgarstka, który kojarzony jest z długotrwałą pracą przy komputerze, wstrząsami i obciążającymi czynnościami manualnymi. Podobnie zaburzenia te mogą rozwinąć się w wyniku przebywania w wymuszonych pozycjach, wypadków komunikacyjnych czy urazów ortopedycznych.

Zwykle dają o sobie znać podczas długotrwałej pracy siedzącej, pracy biurowej i manualnej, obowiązkach domowych a także w nocy, często wybudzając ze snu.